Цікава інформація

Мобільна залежність у підлітковому віці

Ваша дитина останнім часом стала неспокійною й метушливою? Гарний настрій у неї з'являється тільки тоді, коли вона тримає в руках мобільний телефон або планшет? Вона не може зосередитися, а її успішність у школі падає? Якщо ви відповіли позитивно хоча б на одне з цих питань – вірогідно, у вашої дитини є мобільна залежність. Детальніше...

Що таке одруження з точки зору дітей


10 ілюстрацій про те, як творчі люди дивляться на світ
 Чим краща у нас уява, тим цікавішим здається світ. Саме це допомагає у звичайних буденних речах вбачати щось цікаве та незвичне. Творчі люди бачать натхнення у всьому, і саме завдяки цьому вони вміють насолоджуватися життям 

10 повчальних короткометражних мультфільмів українською мовою

Пропоную добірку кращих мультфільмів українською мовою, які вчать бути добрими, справедливими, безкорисними, дружити, допомагати один одному, любити.

5 музичних шедеврів, слухаючи які переносишся у інший вимір

У кожного є пісні, які викликають нестримну бурю почуттів та емоцій всередині. А ще є музичні композиції, від яких шкіра наче німіє. Натомість всередині оживає кожна клітинка. Хочу поділитися з вами своїм ТОП-5.Твори, які настільки поглинають, що забуваєш, де ти є.








Це дуже суб’єктивний список.
Сподіваюся, ви отримали таке ж задоволення, як я. А якщо у вас інші смаки в музиці – неодмінно поділіться улюбленими композиціями у коментарях.

10 заповідей медіаграмотної людини


Соціальні мережі змінили нашу реальність. Останні кілька років інформація про світ навколо приходить до нас із їхніх стрічок. Раніше ми отримували відфільтрований, відредагований, структурований контент із медіа. Він був різний, але ми знали, хто за це відповідає. Якщо якесь медіа діставало нас остаточно, ми припиняли купувати видання, дивитися телеканал чи заходити на сайт. Тепер “сміттєвий” контент стукає у наші двері, не питаючи дозволу. На нас ринуть навали фейків, пропаганди, маніпуляцій, корисних ідіотів, популізму, чорного і білого піару, прихованої політичної реклами, брехні заради кліків, грантів чи просто з любові до процесу. Як вижити у ній і залишитись при здоровому глузді? Дотримуйся заповідей медіаграмотної людини! Детальніше...

ТОП-15 сайтів українською мовою для розвитку дитини

Тут ви знайдете безліч цікавих матеріалів для свого чада: ігри, лічилки, віршики, казки, розмальовки, смачні рецепти для випічки, матеріали для творчого розвитку, мультфільми та багато іншого. Слід додати, що вся інформація зібрана на даних сайтах цілком безпечна для дітей. Детальніше...

27 фотографій, які доводять, що ми в небезпеці

5 цікавих розвиваючих ігор для дітей


"КОЛЕСО ЖИТТЄВОГО БАЛАНСУ"

Методика запропонована Біллом Рейном, професором з університету  Канади.
наші пращури сприймали  життя як колесо, відповідно до цього світогляду, все в житті має існувати в гармонії.
Вправа дає змогу поглянути на себе з іншого боку. Більш цілісно, звернути увагу на різні сфери життя та відкрити можливості для розвитку. Як вже було сказано, колесо ототожнюється з гармонією, спокоєм, балансом. Тому саме цей образ і застосуємо.
Для виконання  вправи, краще обрати тихе і затишне місце, щоб уникнути зайвих подразників і відволікаючих факторів.

Візьміть аркуш білого паперу та зробіть в середині крапку, а потім проведіть 8 променів від неї. Так, щоб можна було утворити 8 рівних секторів. Приблизно, як на малюнку нижче. Підпишіть кожен сектор, або позначте так, щоб вам було зрозуміло.

Найбільш розповсюдженим варіантом є:
Здоров'я: самопочуття, зовнішній вигляд, рухливість, активність, енергія, настрій, бадьорість, харчування, режим, спорт, сон.
Фінанси: Доходи, витрати, умови життя, забезпеченість, борги, інвестиції, додаткові джерела доходу.
Кар'єра: робота, покликання, бізнес, професія, зайнятість, соціальний статус, перспективи.
Особистісний ріст: навчання, самовдосконалення, тренінги, книги, курси.
Духовний розвиток: віра, творчість, мистецтво.
Оточення: рідні, колеги, партнери, сусіди, опоненти, друзі.
Яскравість життя: розвага, відпочинок, хобі, подорож, враження.
Стосунки: сім'я, дружба, любов, секс, спілкування.
Крапка в центрі - це точка відліку, нуль, початок. Остання поділка 10 - є максимальною. Прислухайтесь до себе, на якій відмітці ви себе відчуваєте, якою є ступінь вашої задоволеності. Зробить позначку у кожному секторі . Будьте відвертими з собою і пам'ятайте, що перша відповідь, що спала вам на думку, швидше за все і є правильною.
Вправу можна виконувати оцінюючи задоволеність на даний момент і те, як хотілось би відчувати себе, скажімо, через рік. Достатньо заштрихувати сектори різним кольором.


Колесо, як ми вже писали вище є образ гармонії. І щоб досягти її потрібні певні зміни в житті. Заштрихувавши певні зони ви можете звернути увагу які саме сфери потребують доопрацювання, щоб отримати в результаті гармонійне коло.


Отже, закінчіть речення наступною фразою: «Дивлячись на Колесо мого Життя, я думаю, що мені варто…» Що ви можете додати у цю фразу щоб зробити власне життя більш багатим, гармонійним і збалансованим? У якому напрямку далі рухатись? Які специфічні сфери життя потребують більшої уваги і яким чином можна досягти в них результатів? Що я можу зробити в найближчі дні, щоб досягти цієї мети? Існую величезна кількість варіацій цієї вправи, так само як і існує велика кількість варіацій життєвого шляху для кожної людини.









Приголомшлива мелодія для душі
Обов’язково послухайте цю мелодію і подивіться кліп – ви моментально звільните свій розум від усього зайвого музика, слухаючи яку, душа ніби відпочиває. І ця композиція – одна з таких. Кожна нота – ніби політ душі, гармонія життя на Землі і велика жага любові. У цьому ролику кадри підібрані ідеально. Найкрасивіші куточки нашої планети надихають і окриляють.

12 ілюстрацій про те, що діти і батьки бачать цей світ зовсім по-різному
Бути батьками — величезне щастя, від якого, щоправда, іноді сіпається око, порожніє гаманець і сідає голос. Звичайно, ми всі теж були дітьми, але, подорослішавши, відчуваємо, як багато в нас змінилося, а що залишилося як раніше. Пропоную кілька життєвих сюжетів про дітей і батьків, щоб разом зарядитися хорошим настроєм. Детальніше...



5 секретів щастя
Психологи стверджують, що бути щасливими - просто. Головне - робити щодня те, що робили учасники досліджень

v По-перше, необхідно бути вдячними. Напишіть листи подяки людям, причому зовсім необов'язково їх відправляти. І ви відчуєте себе значно щасливішими, ніж ті, хто таких послань не писав. Як зазначають учені, навіть просте вираження подяки на папері змушувало людей відчувати приплив щастя.
v  По-друге, треба бути оптимістами. Наприклад, подумайте, яким ви бачите своє ідеальне майбутнє: це може бути, наприклад, сімейне життя з люблячим та надійним партнером або повноцінна професійна діяльність. Після цього свої думки потрібно  записати в особистий щоденник. Ті, хто практикував таким чином протягом кількох тижнів позитивне мислення, говорили, що їх душевний стан значно покращився.
v По-третє, треба вміти радіти своїм успіхам. Так, люди, які записували по три випадки, які їх порадували за тиждень, концентрувалися саме на всьому доброму, що відбувалося в їхньому житті, і знаходили більше причин бути щасливими.
v По-четверте, слід використовувати свої сильні сторони. Наприклад, ті, хто вважають, що володіють непоганим почуттям гумору, можуть жартами розрядити напружену обстановку ділової зустрічі або втішити друга, що потрапив у біду. Гумор також допомагає забути про свої біди, стверджують психологи.
v  По-п'яте, потрібно робити добрі вчинки. Люди, які пожертвували своїм часом і грошима на допомогу нужденним, казали, що відчули себе після цих актів милосердя щасливішими.
ОТЖЕ, БУДЬТЕ ЩАСЛИВИМИ ЩОДНЯ!!!

Часові рамки перебування за комп`ютером для дітей різного віку

         Згідно з нормами, визначеними Міністерством охорони  здоров`я України, неперервне перебування за комп`ютером упродовж доби не повинно перевищувати:

1-2 клас - 10 хв.
3-5 клас - 15 хв.
6-7 клас - 20 хв.
8-11 клас - 30 хв.

Для дітей 1 класу загальний час використання комп`ютера з рідкокристалічним монітором має обмежуватися 30-45 хвилин на тиждень, 2-3 класів - 2 години на тиждень, але не більше 1 години на добу, 4-6 класів - 2 години на тиждень, але не більше 1 години на добу, 7-9 класів - 2, 5 години на тиждень, але не більше 1 години на добу і учнів 10-11 класів - 7 годин на тиждень, але не більше 1 години на добу.

Немає коментарів: