Корисне дозвілля дитини під час воєнних дій

Ігри для дітей
Сірникова картина

Видайте дитині сірники (скільки бажаєте —коробка або більше але для безпеки без самої коробки). Та запропонуйте дитині викладати із сірників картинку на тему, задану дорослим. Це може бути своє ім’я, прізвище, зображення якої-небудь тварини, смішного сюжету («Тато спить», «Автоперегони», «Троє поросят» тощо). Виграє той, хто упорався швидше при простіших завданнях), або той, у кого вийшла найоригінальніша сірникова картинка (складніші завдання).

Повітряні перегони


Тут треба двоє чи більше людей. Матеріали: соломинки для напоїв кожному гравцю, папір замотаний у кульку. Визначіть, де буде старт естафети, а де – кінець. Вставте соломинку до рота й за командою «старт» дмухайте в соломинку, щоб паперова кулька рухалася у напрямку до фінішу. Руками допомагати не можна. Виграє той, чия паперова кулька дійде першою до фінішу.
#градлямалечі

Руханка. Карта України
Я тримаю у руці 
(стискати й розтискати долоні, руки підняті вгору)
💛Кольорові олівці. 
(витягнути руки вперед і розкрити долоні)
💙Хочу я намалювати 
(хитяння голови вгору-вниз-вгору-вниз)
💛Кримські гори і Карпати. 
(розведення рук у сторони)
💙Степ і пагорби Дніпрові, 
(потягнутися вгору)
💛І озера, і діброви, 
(торкнутися руками підлоги, ніби зечерпунвши воду)
💙І веселку, і калину, 
(потягнутися вгору)
💛Чорне море і Дунай –
 (торкнутися руками підлоги, ніби зечерпунвши воду)
💙Все це наша Україна, 
(покружляти на своєму місці)
💛Наш чудовий рідний край!
(руки в боки, стрибають ні місці)
#градлямалечі

Вправи для зняття м’язової напруги
"Пташка махає крильцями". Підняти руки вгору і виконувати махи руками.

"Струсимо водичку з рук". Струснути розслабленими кистями рук, начебто струшуючи краплі води. Нахилити голову вперед, назад, праворуч, ліворуч, а потім виконати декілька кругових обертів головою спочатку в одну сторону, потім в іншу. Повільно покачати розслабленими руками з боків тулуба назад.

"Кулачки-силачі". Пальці рук під рахунок до 5 з силою стиснути в кулачки, на рахунок 5 розтиснути, струхнувши пальці рук, при цьому зосередити увагу дитини на тому, як пальчикам приємно відпочивати.
#градлямалечі

*Дихальна гімнастика для найменших*

🎈 Повітряна кулька
Лягти і покласти руки на животик, уявивши, що це – повітряна кулька. Повільно надуваємо "кульку" 5 секунд, а коли мама плескає в долоні - здуваємо. Повторити 5 разів.

🐹 Хом’ячок
Пройтися 10 кроків, надувши щічки. Після чого, повернутися і ляснути себе по щічках,  випустивши повітря. А потім пройти ще кілька кроків, дихаючи носом, ніби винюхуючи нову їжу для наповнених щічок. Повторіть кілька разів. Сміх і веселощі – гарантовано.            

🦏 Носоріг
Представляємо себе носорогом, який дихає по черзі через одну ніздрю.

🐔 Курочка
Малюк сидить на стільці з опущеними руками, потім швидко вдихає і піднімає ручки до пахв, долонями вгору, зображуючи крила курочки. На видиху, крильця опускаємо, повертаючи долоні вниз.

🤿 Водолаз
Хто на довше зможе затримати дихання? Позмагайтеся!

Гра «Що зникло?» 
Покладіть на стіл п’ять предметів. Нехай дитина уважно на них подивиться і запам’ятає. Потім закриє очі, а Ви сховайте один предмет. Розплющивши очі, Ваше чадо мусить відгадати, чого не вистачає.
#градлямалечі

Ігри на розслаблення. Черепаха.
Якщо дитина напружена або чимось засмучена  - можна запропонувати їй одну вправу-імітацію для релаксації.
«Зроби вигляд, що ти черепаха, яка неквапливо йде своєю дорогою. „О ні, починається дощ!“». Зігнися і ховайся під своїм панцирем на десять секунд. Знову визирнуло сонечко — можешь виходити зі свого сховища та продовжити прогулянку. 
Повторіть вправу кілька разів і завершіть її в розслабленому стані.
#гра_для_малечі

Арт-терапія допомагає дітям віднайти психологічну рівновагу. Малювання може стати чудовим способом зняти стресс
1. Дайте дитині аркуш паперу (будь-якого розміру) і фарби (олівці, ручки, можна також зробити поробку з підручних матеріалів: паперу, природніх матеріалів чи інших) і запропонуйте намалювати подарунок для свого нового друга, щоб ти хотів подарувати? 
2. Зверніть увагу, дитина сама обирає що і як малювати. Не виправляйте, навіть якщо вам здається, що щось неправильно. У такому малюванні не може бути нічого неправильного!
3. Після того, як дитина завершить, запитайте, чи можна відправити цей подарунок нашим новим друзям, нашим захисникам. Якщо дитина дозволить, то сфотографуйте малюнок і надішліть нам на пошту, в коментарі, бабусям і дідусям.
4. Якщо ви знаходитесь у сховищі, зробіть виставку дитячих робіт.
Якщо ваша дитина має ооп, то ви теж можете спробувати цей метод. Можливо, тоді ваша дитина малюватиме просто пальцями, або це будуть хаотичні лінії. Це також чудовий результат!

БУДИНОЧОК СПОКОЮ


Привіт, мій любий супер-герою. На жаль війна у нашій країні ще триває, але ж ти пам'ятаєш які суперсили ти маєш. Давай сьогодні дістанемо силу спокою (зараз він дуже потрібен усім українцям) і створимо з тобою Будиночок Спокою. Ми будемо працювати у техніці "орігамі". Орігамі - це мистецтво складання паперу. Зараз ця техніка дуже дієва. Ну що ж, починаємо:
💙1. Візьми лист паперу формату А4 і перетвори його на квадрат (для цього з'єднай коротку сторону листа з довгою, а смужку внизу відріж ( не викидає її, вона нам стане у нагоді)
💛2. Далі склади будиночок так, як я показую тобі у відео. 

Якщо буде важко, то став відео на паузу і попроси допомоги у дорослих ( скажи їм про дієвість цієї техніки), але впевнена, що ти легко справишся сам(а).
💙3. Розфарбуй будиночок красиво-красиво, кольорами спокою, віри, Надії, нашої рідної України.
💛4. На папірці, що лишився намалюй свою сім'ю, друзів, все, що ти любиш і хочеш захистити або якщо ти вже вмієш писати, то напиши імена рідних тобі людей, назву рідного міста, слово "Україна ".
💙5. Згорни папірець і заховай його в кишеньку будиночка ( вона зі зворотнього боку, всередині).
💛6. А тепер уяви, що ти сам(а) будиночок Ніжки - це твоя підлога, давай потупаємо ними. Твоє тіло- це стіни, давай легенько прохлопаємо по ньому. Голівка - це твій дах. Погладь себе по голівці і скажи "Я - молодець". А тепер скажи "Я в будиночку". 
Нехай твій будиночок спокою оберігає усіх і усе, чим ти дорожиш!

Нехай у кожного українця буде дім! Нехай наш дім - наша Україна - буде вільною!

P.S. Техніку не рекомендую використовувати з дітьми, будинки яких зруйновані. Це може привести до загострення травми!!!

Гра для школярів "Правда чи неправда"


Для діток, які люблять малювати ‼️
Для цього необхідно тільки олівець та папір у клітинку






Гра «Кольорові асоціації» 🌈 
(автор: проєкт «Підтримай дитину»)
Спробуйте з Вашою дитиною провести асоціативний ряд до кольорів. Покажіть (або назвіть) їй кольори та попросіть розповісти, що їй цей колір нагадує. 
Наприклад:
Чорний - це дуже темний колір, це колір ночі, вугілля, сажі. Згадай, які ще речі чорного кольору?
Білий - вважається найяскравішим кольором, він є поєднанням усіх кольорів, це колір паперу, на якому ти мальює, снігу та квітів вишні. Згадай, які ще речі білого кольору?
Червоний - це яскравий колір, червоного кольору помідор та деякі сорти яблук. Згадай, які ще речі червоного кольору?
Зелений - це яскравий колір, зеленого кольору трава та листя рослин влітку. Згадай, які ще речі зеленого кольору?
Синій - це яскравий колір, синього (або світлого блакитного) кольору небо, море та верхня частина прапора України. Згадай, які ще речі синього кольору?
Жовтий - це яскравий колір, жовтого кольору сонце, осіннє листя, яєчний жовток та нижня частина прапора України. Згадай, які ще речі жовтого кольору?
Коричневий - це темний колір, коричневого кольору земля, гілки дерев та кущів. Згадай, які ще речі коричневого кольору?

Попросіть дитину назвати який колір її найулюбленіший та розповісти, якими кольорами вона намалює свій сьогоднішній настрій. А якщо є можливість, то дійсно намалювати.

Зверніть увагу, на кольори настрою вашої дитини. Якщо то будуть яскраві та світлі кольори – то дитина в гарному настрої, якщо ж це будуть червоний чи помаранчевий – вона переживає емоції страху чи збудження, якщо чорний чи інші темні кольори – можливо, вона пригнічена та засмучена і їй треба ваша додаткова підтримка та увага.
#гра_для_малечі





Ігри з мильними бульбашками

Мильні бульбашки – це справжня зірка серед дитячих забав! Вони дешеві, легкі та надають багато варіантів для ігор.

✅Просто по-черзі надувати бульбашки.
✅Ловити та лопати мильні бульбашки.
✅Додати у розчин фарбу і, видуваючи бульбашки на папір, можна створити яскраві малюнки.
✅Провести експеримент: на яких поверхнях бульбашки лопаються одразу, а на яких зберігаються певний час.

Що б Ви не обрали, будьте впевнені, що навіть найпростіші варіанти можуть подарувати дітям багато радості та гарний настрій!
#гра_для_малечі


Немає коментарів: